آغاز فرآیند انتخابات ۹۶ از آذر/خدمت‌رسانی به زائران اربعین در نجف

آغاز فرآیند انتخابات ۹۶ از آذر/خدمت‌رسانی به زائران اربعین در نجف

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین اقدامات استانداری برای انتخابات سال ۹۶ اظهار کرد: مقدمات کا

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین اقدامات استانداری برای انتخابات سال ۹۶ اظهار کرد: مقدمات کار انتخابات توسط حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی و فرمانداری تهران در حال انجام است و امیدواریم عملکردی همانند انتخابات ۹۴ را با عنوان انتخاباتی سالم، باشکوه و بدون حاشیه را برای انتخابات ۹۶ هم داشته باشیم.

وی افزود: ما با هیات نظارت شورای نگهبان در استان تهران در انتخابات ۹۴ تعامل خوبی داشتیم و یقین دارم این تعامل را در انتخابات ۹۶ هم داشته باشیم. اما فعلا تشکیل یک کارگروه با شورای نگهبان برای انتخابات زود است چرا که فرآیند انتخابات از آذر ماه آغاز می شود.

هاشمی با اشاره به راهپیمایی اربعین در عراق و مقابله با تهدیدات تروریستی در تهران خاطرنشان کرد: ما نباید اجازه دهیم کوچکترین مشکل امنیتی در تهران ایجاد شود بنابراین می طلبد که در مقاطعی حضور فیزیکی انتظامی در تهران داشته باشیم که بیشتر شبیه مانور است. این حضور فیزیکی به معنای امنیتی کردن تهران نیست.

وی گفت: ما نمی خواهیم فضای شهر تهران را امنیتی کنیم و تا به حال هم فضای تهران امنیتی نشده و نخواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در شهر تهران گفت: در روز اربعین مردم تهران از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم راهپیمایی می کنند.

هاشمی با بیان اینکه استانداری تهران پشتیبان زائرین امام حسین (ع) در شهر نجف اشرف است تصریح کرد: قرار است ما هر وعده به ۷۰ هزار زائر اسکان و تغذیه بدهیم. ما می خواستیم پذیرایی خود را از فردا (جمعه) آغاز کنیم ولی تاکنون انقدر زائر زیاد بوده است که از دو شب پیش حدود ۲۰ هزار زائر در محل مورد نظر در شهر نجف اشرف اسکان پیدا کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه امسال تعداد زائرین اربعین نسبت به سال های گذشته بیشتر است افزود: البته استانداری تهران فقط در شهر نجف محل اسکان در نظر گرفته است. ما هر وعده برای ۷۰ هزار نفر اسکان و غذا در نظر گرفته ایم که کار بسیار سنگینی است.

وی به تعداد زائرین ایرانی امسال در مراسم راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: ما در سال جاری از ایران حدود دو میلیون زائر را برای مراسم راهپیمایی اربعین خواهیم داشت.

هاشمی در پایان تصریح کرد: برگزاری مانور و حضور فیزیکی نیروی انتظامی در ایام اربعین در تهران با توجه به شرایط و تصمیم شورای تامین انجام خواهد شد و اگر لازم بود این مانور را انجام می دهیم.