به توافق با حماس برای آزادی «گروگان‌ها» نزدیک هستیم

به توافق با حماس برای آزادی «گروگان‌ها» نزدیک هستیم

به گزارش همشهری آنلاین، خبرنگاری در حاشیه مراسم روز شکرگزاری در کاخ سفید از جو بایدن که مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بوده و امروز ۲۰ نوامبر روز تو

به گزارش همشهری آنلاین، خبرنگاری در حاشیه مراسم روز شکرگزاری در کاخ سفید از جو بایدن که مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بوده و امروز ۲۰ نوامبر روز تولد اوست و ۸۱ ساله شده است، پرسید: آقای رئیس‌جمهور، آیا به توافق آزادی گروگان‌ها نزدیک هستیم؟

بایدن پاسخ داد: معتقدیم به این توافق نزدیک هستیم اما آمادگی گفتگو با شما در این زمینه را ندارم.

خبرنگار دوباره پرسید: چنین اعتقادی دارید؟

بایدن با صدای بلند پاسخ داد: بله.

پیش از این نیز بایدن در ۲۳ آبان ماه در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره آزادی اسرای در دست حماس گفت: «من هر روز مشغول گفتگو با افراد دخیل در مذاکرات آزادسازی گروگان‌ها هستم. معتقدم آزادی آنها اتفاق خواهد افتاد اما نمی خواهم وارد جزئیات شوم.»

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به اینکه پیام او به خانواده های اسرای چیست؟ گفت: « منتظر بمانید. به آنجا می رسیم».

کاخ سفید ۲۶ آبان ماه اعلام کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره آزادی فوری اسرای در دست حماس و نیز سوخت رسانی به نوار غزه با شیخ تمیم بن حمد ال ثانی امیر قطر گفتگو کرد.

کاخ سفید روز جمعه به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر گفتگو کرد. آنها در مورد نیاز به آزادی فوری تمامی گروگان‌هایی که توسط حماس نگهداری می‌شوند، گفتگو کردند. رهبران دو کشور همچنین در مورد تلاش‌های جاری برای افزایش جریان کمک‌های بشردوستانه حیاتی به غزه و موافقت اسرائیل با از سرگیری ارائه سوخت به کمک‌های حیاتی بحث و توافق کردند که در خصوص این مسایل ارتباط نزدیک خود را حفظ کنند.